fbpx
Menu Zamknij

Nietypowe rodzaje wykresów

Wykres giełdowy i wykres radarowy. Są to nietypowe rodzaje wykresów, które czywiście też stosuje się w Excelu. Np. wykres radarowy zapożyczył sobie dział HR. Są to specyficzne wykresy, do bardzo konkretnych danych, przemycające dodatkowe informacje. To właśnie odróżnia je od typowych wykresów w Excelu, kolumnowego, kołowego itp. Czasami zdarza się, że użytkownik potrzebuje pokazać szczegółowe dane z konkretnego dnia, lub wykazać obszar kompetencji personelu. Z pomocą przychodzą właśnie te dwa nietypowe rodzaje wykresów. Wykres giełdowy i radarowy.

Jakie są te nietypowe rodzaje wykresów w Excelu?

To właśnie wspomniany wyżej wykres giełdowy i radarowy. Obydwa mają charakterystyczne i nietypowe przeznaczenie. Opisywaliśmy już wcześniej 3 typowe rodzaje wykresów oraz 3 proste kroki jak dobrać odpowiedni wykres do danych i potrzeb ich prezentacji. Oczywiście serdecznie zapraszamy do lektury tego ciekawego i przydatnego artykułu o metodzie doboru wykresu, jak również do obejrzenia filmu z prezentacją tej metody oraz omówionych w nich rodzajach wykresów.

Nietypowe rodzaje wykresów

Wróćmy jednak do naszego głównego tematu. Jakie zastosowanie mają owe nietypowe rodzaje wykresów? Już tłumaczymy.

Wszystkie playlisty instrukcji możecie znaleźć na naszym nowym kanale Youtube:

S Partners Excel wskazówki #1-9

S Partners Excel wskazówki II #1-10

Jakie zastosowania mają nietypowe rodzaje wykresów?

WYKRES GIEŁDOWY

Wykres giełdowy ma za zadanie przedstawić dokładne dane. Z reguły dane te pochodzą z dość wąskich odcinków czasu, np. dnia, sesji, lub innego podobnego okresu. Jego zaletą jest właśnie owa szczegółowość. Jednak aby dobrze zadziałał musimy podać mu konkretne dane. Np. minimum, średnią i maximum cen akcji z danego dnia. Jest nieco podobny do wykresu kolumnowego, dlatego łatwo się w nim poruszać jeśli prawidłowo poda się dane źródłowe. Oczywiście korzystając z obszaru danych.

WYKRES RADAROWY

Wykres radarowy natomiast został ładnie zaimplementowany zarówno do świata sportowego, jak i chętnie wykorzystuje go dział HR. Ten rodzaj wykresu ma zupełnie inną budowę. Jak sama jego nazwa wskazuje: radarową. Dlatego używając go możemy łatwo zorientować się w zakresach spełnianych warunków, poziomie umiejętności pracownika, itp. Bardzo często dział HR stosuje ten wykres przy ocenie zespołów lub pojedynczych pracowników. Wykresowi trzeba dostarczyć kilku kategorii danych, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć kto lub co i w jakim stopniu spełnia nasze wymagania. Oczywiście kryteria ustalamy samodzielnie, zależnie od konieczności i tematyki w jakiej się poruszamy.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu,
jak również w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy pozostałe nasze kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook