fbpx
Menu Zamknij

Excel w branży logistycznej

Wykwalifikowana kadra, profesjonalnie skonstruowany program, zajęcia wypełnione praktycznymi wskazówkami i ćwiczeniami – to tylko niektóre zalety naszych szkoleń Excel w logistyce.

 

Optymalizacja decyzji logistycznych

Wykorzystywanie Excela w logistyce jest bardzo szerokie; dotyczy procesów podejmowanych w działach magazynowania, zakupów oraz sprzedaży.

W trakcie szkolenia Excel w logistyce, kursanci zdobędą praktyczną wiedzę, która pozwoli im:

  • stosować najbardziej przydatne w pracy logistyka formuły;
  • sprawnie i szybko analizować nawet potężne ilości danych oraz budować na ich podstawie wnioski;
  • skrócić czas poświęcany na tworzenie różnorodnych raportów (zarówno tych dla podwładnych, jak i tych dla przełożonych);
  • wykorzystywać bardziej skomplikowane funkcjonalności Excela, pozwalające na precyzyjną, zaawansowaną analizę danych.

 

Wszystkie powyższe umiejętności pozwalają na większą automatyzację procesów, sprawniejsze przetwarzanie danych oraz, co za tym idzie, podejmowanie bardziej przemyślanych decyzji biznesowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że logistyka to niezwykle szeroki dział, obejmujący wiele procesów. Program kursu skonstruowaliśmy w taki sposób, żeby przybliżyć kursantom możliwości Excela na różnorodnych polach. Wiedzę zdobytą podczas szkolenia Excel w logistyce można przełożyć na realne działania, dotyczące szacowania kosztów, ilości zapasów, określanie kosztów magazynu, przygotowywania różnorodnych pomiarów, optymalizacji procesów i wielu innych.

Nawet profesjonalni analitycy, pracujący z danymi logistycznymi, mogą mieć problem z analizą złożonych informacji, jeśli nie będą one przedstawione w przystępny czytelny sposób. Umiejętnie rozplanowane arkusze, optymalnie skonstruowane tabele przestawne oraz inne funkcjonalności Excela pozwalają na przedstawienie nawet bardzo skomplikowanych danych w przyjazny, przejrzysty sposób. To z kolei pozwala na skuteczniejszą analizę i planowanie takich działań krótko- i długookresowych, które będą mieć najlepszy wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

 

Dla kogo przeznaczony jest kurs Excel w logistyce?

Na zajęcia zapraszamy wszystkie osoby, które pragną zwiększyć swoje kompetencje związane z posługiwaniem się Excelem, a następnie wykorzystać je w pracy w działach: sprzedaży, dystrybucji i zaopatrzenia. Umiejętności, które mogą Państwo nabyć na szkoleniu Excel w logistyce, usprawnią m.in. procesy związane z optymalizacją i kontrolingiem kosztów i stanów magazynowych.

Naszą ofertę kierujemy do klientów, priorytetowo traktujących swój czas i chcących szybko i, przede wszystkim, skutecznie nauczyć się przydatnych funkcjonalności Excela. Program szkolenia docenią zwłaszcza osoby, którym zależy na płynnym zwiększaniu stopnia zaawansowania ćwiczeń. Szkolenie kurs Excel w logistyce to istotny krok i należy o nim pomyśleć, jeśli zależy Państwu na sprawniejszym wykonywaniu swojej pracy, zwiększaniu profesjonalizmu swoich działań oraz na pogłębieniu swoich kompetencji. Ta ostatnia kwestia to szczególnie ważna wartość dla osób ambitnych, chcących zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy lub poprawić szanse na awans w firmie, w której już pracują.

 

biurko z laptopem

 

Kurs Excel w logistyce – dlaczego warto zainwestować w siebie?

Rezygnacja z używania Excela na zaawansowanym poziomie może doprowadzić do spowolnień w porównaniu do działań konkurencji. Firmy, którym zależy na zdobyciu lub/i utrzymaniu przewagi konkurencyjnej, nie mogą pozwolić sobie na niekorzystanie z opcji pozwalających na przyspieszenie procesów związanych z organizacją danych i ich zarządzaniem. Trudno więc dziwić się, że wykwalifikowani pracownicy, świetnie znający Excela, są cennym nabytkiem dla pracodawcy.

Znajomość Excela coraz częściej okazuje się nie tyle dodatkowym atutem, a po prostu wymogiem. Nierzadko ma miejsce sytuacja, gdy pracodawcy po prostu nie kwalifikują do dalszych etapów rekrutacyjnych osób, które nie znają tego narzędzia. Warto zaznaczyć tutaj istotną kwestię – rozpiętość kompetencji związanych ze środowiskiem Excel jest bardzo duża. Wiele osób orientuje się w podstawowych funkcjach programu, toteż rzeczywistą przewagę na rynku pracy zyskują ci, którzy mogą pochwalić się bardziej zaawansowaną znajomością narzędzia. Inwestycja czasu i pieniędzy w pogłębianie właśnie tej umiejętności przynosi wymierne, realne efekty. Dotyczy to również sytuacji, w których będą chcieli Państwo zmienić miejsce pracy lub całkowicie się przekwalifikować. Excel używany jest na wielką skalę i wykorzystywany jest w procesach różnorodnych branż. Z tego powodu czas spędzony na nauce programu nigdy nie będzie czasem straconym, niezależnie od tego, jak potoczy się Państwa kariera zawodowa.

 

Szkolenia Excel Warszawa – sprawdzony ośrodek szkoleniowy w samym centrum Polski

Nasze szkolenia Excel w logistyce odbywają się w stolicy. Serdecznie zapraszamy na zajęcia osoby nie tylko z Warszawy, ale też z całej Polski. Nasi eksperci, dzięki pasji i zaangażowaniu, skutecznie przekażą każdemu kursantowi wiedzę, która jest nieoceniona dla osób chcących rozwijać się w branży logistycznej.

 

Zobacz także: