fbpx
Menu Zamknij

Weryfikacja filtrowania danych

Filtrowanie danych w Excelu to narzędzie bardzo przydatne w pracy z Excelem. Można śmiało stwierdzić, że jedno z tych, przy których praca jest efektywna i przestaje być żmudna. Narzędzie to jest wykorzystywane w szerokim zastosowaniu, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z arkuszami zawierającymi bardzo duże liczby rekordów i jeszcze więcej danych. W takiej sytuacji kluczowe jest zastosowanie odpowiedniego filtra, jak również jego prawidłowe wykorzystanie. Weryfikacja filtrowania danych jest tutaj niezbędna, żeby pracować poprawnie na rekordach. Ponadto pewien nietypowy problem z filtrowaniem opisaliśmy w drugiej MINI serii i zachęcamy do przypomnienia sobie na czym polegał i jak go unikać.

Weryfikacja filtrowania danych w Excelu - na co zwrócić uwagę?

Odczytanie danych wyfiltrowanych, czyli takich które chcemy zobaczyć z pominięciem pozostałych musi być dobrze widoczne dla użytkownika. W toku pracy, a szczególnie gdy jest jej naprawdę dużo i pracujemy pod presją czasu warto wiedzieć jak najszybciej zorientować się czy w ogóle mamy zastosowane filtrowanie. Jest na to kilka sposobów, jedne skuteczniejsze, a inne szybsze. Przedstawimy w poniższym artykule listę w formie wskazówek.

Weryfikacja filtrowania danych

Oczywiście to nadal do użytkownika należy ostateczny wybór rozwiązania właściwego dla jego trybu pracy i co ważne dla jego percepcji- ponieważ to na niej właśnie opiera się budowanie efektywnego trybu pracy.

Jak przeprowadzić weryfikację filtrowania?

  • Niebieskie etykiety wierszy - jeśli filtrowanie zostało zastosowane poprawnie, to pierwszym z głównych symptomów jego działania są niebieskie etykiety wierszy. Jednak należy pamiętać, że te etykiety w wynikuu niektórych operacji na arkuszach mogą zniknąć, a filtr pozostanie.
  • Ikona "lejka" na etykietach kolumn - mała czarnobiała ikona po prawej stronie litery na etykiecie kolumn mówi o nałożeniu filtra.
  • Status przycisku wyczyść - jeśli przycisk jest dostępny, oznacza to, że w którymś miejscu na arkuszu jest zastosowane filtrowanie. Gdy przycisk "WYCZYŚĆ" jest dostępny będzie on kolorowy, a nie szary, jak rónież pojawi się na jego ikonie czerwony iks.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu,
jak również w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy pozostałe nasze kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook