fbpx
Menu Zamknij

Czyli czym są makra i do czego służą? Tego dowiecie się z artykułu "Podstawy makr w Excel". Natomiast na szkoleniach, konsultacjach i warsztatach nauczymy Was w miłej atmosferze jak tworzyć proste i użyteczne makra w arkuszach kalkulacyjnych MS Office. Przećwiczymy Podstawy makr w Excel, tj. odszukiwanie konkretnych makr, efektywne korzystanie z nich, oraz wykonywanie koniecznych poprawek, lub modyfikacji zależnie od potrzeb użytkownika.

Makra to element automatyzacji pracy, gdzie Excel wykonuje samodzielnie "zaprogramowane" czynności. Oczywiście pod nadzorem użytkownika. Wykonanie makra inicjuje przypisana komenda lub skrót klawiaturowy. Makra wpływają też pożytecznie na szeroko pojętą optymalizację pracy. To przede wszystkim sposób na przyspieszenie i ułatwienie wykonywanych zadań, zwłaszcza jeśli dana czynność powtarza się często w trakcie pracy.

Podstawy makr w Excel to spora dowolność. Od bardziej technicznej strony podstawy makr w Excel można opisać jako tworzenie prostych poleceń. Służą one do opisu czynności jaką ma wykonać program z automatu.

Podstawy makr w Excel

Podstawy makr w Ex cel to najpierw optymalizacja pracy przy użyciu tego narzędzia. Zaczniemy od teorii, omówienia budowy i działania makra. Przerobimy przykładowe, kilkuwierszowe makra. Z pomocą instruktora odnajdziesz stałe elementy i prawidłowości składu makr. Wiadomo, że każda operacja musi mieć swój początek, dostosowaną zawartość wykonywanej czynności i tryumfalne zakończenie sukcesem! No dobrze, trajektorii lotu promu kosmicznego tu nie zaprojektujemy z automatu. Za to możemy wstawiać jednym przyciskiem bieżącą datę, logo, ścieżkę dokumentu, czy stałe części wykresów. Co też jest niezmiernie przydatne w codziennej pracy. Nawet jeśli pracujesz dla Agencji Lotów Kosmicznych.

Następnie napiszemy kilka makr i nauczymy Cię orientować się w definicjach i poleceniach, ponieważ stanowią przydatny ale i rozbudowany katalog. Potem opracujemy własne makra, a instruktor posłuży radą i pomocą w samodzielnym rozbudowywaniu go. W tym czasie wykonasz również kilka całościowych projektów, kolejki makr, biblioteki, schematy. Nauczysz się które działania mogą być wykonane automatycznie, a które nie, a także kiedy jest właściwy moment na wydanie polecenia w trakcie realizacji makr. Nie, to nie makro się zawiesiło, tylko program czeka na Twoje polecenie, aby móc dalej działać z wprowadzonymi przez Ciebie żądanymi informacjami.

Po zakończeniu szkolenia i pozytywnym przejściu testu końcowego, sprawdzającego nabytą wiedzę, możemy wystawić certyfikat, a jeśli nie będzie potrzebny, wydamy zaświadczenie o udziale w kursie.

Zapraszamy na pozostałe kursy: AutocadPhotoshopCorel Mac.
Pomogliśmy wielu indywidualnym użytkownikom, oraz instytucjom i korporacjom.

kurs excel dla początkujących