fbpx
Menu Zamknij

Szkolenia statystyka Excel

Szkolenia MS Excel to ofertowa kopalnia kursów, a rynek cechuje się ogromną konkurencją firm szkoleniowych. To natomiast oznacza atrakcyjne programy dla kursantów. Jeśli jednak nie wiedzą Państwo jakie szkolenie wybrać, to chętnie podpowiemy. Przede wszystkim musi być dobre. Nic odkrywczego, prawda? Otóż nie do końca jest to tak oczywiste. Dobre szkolenie z Excela to bardzo indywidualna kwestia i to z punktu widzenia kursanta. Dziś opowiemy o kursach kierunkowych, na każdym poziomie zaawansowania, również podstawowym. Jeśli chodzi o szkolenia statystyka Excel to jeden z kluczowych tematów w ostatnim czasie. Statystyka bardzo dużo wnosi w pracy biurowej, księgowej, marketingowej i wielu innych. Jest jednym z bardzo często poszukiwanych tematów, a nasi szkoleniowcy z poziomów zaawansowanych są często pytani o to zagadnienie w trakcie szkoleń.. Dlatego w nasze szkolenia statystyka Excel wchodzi stopniowo na stałe. O tym czego może się Państwo spodziewać i na co liczyć w dalszej części artykułu.

Szkolenia statystyka Excel u S Partners

Szkolenia statystyka Excel mogą być prowadzone w formie

 • kursów kierunkowych - nastawionymi na naukę pracy z danymi statystycznymi. To przedewszystkim duża ilość wiedzy i informacji, oraz prezentacji Excela w akcji. Przechodzimy prze wiedzę dotyczącą statystyki jako działu, aby kursantmiał świadomość z jakimi mechanizmami będzie pracował. Nie omijamy dziedzin pokrewnych najściślej współpracujących ze statytstyką. Dodatkowo opracowujemy z kursantem kilka wyjściowych schematów działań na wypadek błędów. Opowiadamy również o bezieczeństwie pracy z danymi.
 • bloku tematycznego dla wybranego poziomu szkolenia - od podstawowego po zaawansowany i master class, gdzie jednym z zaproponowanych bloków jest właśnie statystyka. Wyjaśnimy prawidła rządzące tą dziedziną, pokażemy jak tworzyć, porządkować, zarządzać i importować oraz eksportować takie dane. Opracujemy z kursantem również przejrzyste i atrakcyjne wizualnie sposoby na wizualne przedstawienie wyników. Pryz okazji przejdziemy przez pracę z dużymi bazami i obszarami danych.
 • warsztatów - natomiast przy tej formie zajęć zajmiemy się pracą bardzo mocno nastawioną na praktykę. Możemy podejść zarówno od wyjaśnienia pewnych kwestii, uporządkowania wiedzy, ale głównie zajmiemy się praktyką. Będziemy dużo ćwiczyć, rozwiązywać napotykane problemy i opracowywać metody ich rozwiązywania możliwie najlepsze dla kursanta.  Dodatkowo obmyślimy z kursantem stałe wyjściowe schematy, czyli utworzymy zasób makr i szablonów do startu z najczęściej używanymi przez kursanta typami danych.

Szkolenia Excel - ramowy opis zakresu szkolenia

Statystyka czyli praca z danymi w kontekście innych parametrów. Są to zestawienia i porównania z wyprowadzonymi podsumowaniami informacji. Możemy pracować na prostych statystykach, jak np. trendy sprzedaży. A można opracowywać  skomplikowanych zestawieniach giełdowych, czy też bankowych, uwzględniających wiele czynników i zmiennych. Poniższa lista to tylko niektóre z zagadnień jakie obejmują nasze szkolenia statystyka Excel.

 • Ujęcia terenowe i branżowe
 • Przebiegi w określonym wymiarze czasu,
 • Wykresy gantta
 • Linie trendów
 • Filtrowanie, sortowanie, błędy, korekty
 • Wykresy i tabele zwykłe i przestawne
 • zmiany w danych źródłowych i akturalizacje efektów końćowych
 • Przygotowywanie do publikacji
Szkolenia statystyka Excel

Zagadnienia dodatkowe

 • Organizacja informacji w MS Excel.
 • Bazy danych i analiza
 • Zarządzanie bazami danych
 • Współpraca z aplikacjami
 • Automatyzacja pracy
 • Visual Basic

Bardzo dużo uwagi poświęcamy na to aby usystematyzować i utrwalić wiedzę. Robimy dużo ćwiczeń, często na autentycznych dokumentach naszych instruktorów, zatem i wszelkie niespodzianki z nimi związane oraz błędy są autentyczne. A skoro już o błędach - kolejną kwestią priorytetową jest dla nas nauczenie kursanta jak ma odnajdywać i wdrażać rozwiązania najczęstszych błędów i jaka jest metodologia wyszukiwania rozwiązań na ew. błędów w samodzielnej pracy z Excelem. Ważne jest dla nas, aby kursant w efekcie szkolenia pracował samodzielnie, wydajnie i bez nerwów.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy pozostałe nasze kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook