fbpx
Menu Zamknij

Szkolenia Excel tabele przestawne

Tabele przestawne to bardzo przydatne narzędzie służące głównie do analizy danych i tworzenia zestawień. Bardzo dobrze sprawdza się w pracy opartej na korzystaniu z dużych, edytowanych i najczęściej współdzielonych baz danych. Są dość skomplikowanym narzędziem jeś chcielibyśmy poznać algorytmy pracy. Jednak po zrozumieniu sposobu współpracy z takimi tabelami i zarządzaniu danymi w nich zawartymi kwestia zaczyna się wyjaśniać.  Jest to jedno z najlepszych i najpotężniejszych narzędzi w MS Excel. Dlatego nasze szkolenenia Excel tabele przestawne uwzględniają zawsze. W różnym zakresie, zaleznie od wybranego poziomuskozlenia.

Czym są tabele przestawne?

W Excelu  poza wprowadzanymi danymi jako wartości używa się również formuł pracujących z tymi danymi. Te formuły pracują sobie w tle i samodzielnie przy korzystaniu z tabel przestawnych. Natomiast użytkownik -co nie powinno dziwić - przestawia sobie dane, ich rodzaje, wartości, nagłówki, sumy i inne elementy wg. potrzeb. Jak napisane są formuły sterujące pracą tabel użytkownik wiedzieć nie musi. Narzędzie jest bardzo użyteczne. Pozwala przede wszystkim sprawdzić kompleksowo dane, jak również wybiórczo przeglądać informacje i ich zestawienia. Jeśli dane wprowadzane są ręcznie przez użytkownika zostają z reguły w niezmienionej formie. Konieczna jest jednak ręczna aktualizacja, którą możemy wykonać za pomocą menu podręcznego dla tabel przestawnych.

Szkolenia Excel tabele przestawne

Zaletą tabel przestawnych, w odróżnieniu od tabel zwykłych, jest możliwość wielokrotnej zmiany przeglądanych informacji bez uszczerbku dla konstrukcji tabel. Najważniejsze jest jednak to, zenie uszkadzamy, nie zmieniamy ani nie musimy kopiować sobie danych źródłowych. Chyba, że chcemy dla bezpieczeństwa pracować na kopii danych. To również jest jakieś wyjście i to całkiem skuteczne w wielu przypadkach. WIęcej o tabelach przestawnych mówimy w naszej MINI serii, odcinek której znajdziecie poniżej. Zapraszamy również do rpzeczytania artykułu do filmu: TABELE PRZESTAWNE W EXCELU.

Co proponują szkolenia Excel tabele przestawne?

  • kursów kierunkowych - nastawionymi na naukę pracy z danymi. To przedewszystkim duża ilość wiedzy oraz prezentacje. Przechodzimy przez wiedzę dotyczącą statystyki jako działu, aby kursantmiał świadomość z jakimi mechanizmami będzie pracował. Nie omijamy dziedzin pokrewnych najściślej współpracujących ze statytstyką. Dodatkowo opracowujemy z kursantem kilka wyjściowych schematów działań na wypadek błędów. Opowiadamy również o bezieczeństwie pracy z danymi.
  • bloku tematycznego dla wybranego poziomu szkolenia - od podstawowego po master class, gdzie jednym z zaproponowanych bloków jest właśnie analiza danych. Pokażemy jak tworzyć, porządkować, zarządzać i importować oraz eksportować takie dane. Opracujemy z kursantem również sposoby na wizualne przedstawienie wyników. Przy okazji przejdziemy przez pracę z dużymi bazami i obszarami danych.
  • warsztatów - natomiast przy tej formie zajęć zajmiemy się pracą bardzo mocno nastawioną na praktykę. Możemy podejść zarówno od wyjaśnienia pewnych kwestii, uporządkowania wiedzy, ale głównie zajmiemy się praktyką. Będziemy dużo ćwiczyć, rozwiązywać napotykane problemy i opracowywać metody ich rozwiązywania możliwie najlepsze dla kursanta.  Dodatkowo obmyślimy z kursantem stałe wyjściowe schematy, czyli utworzymy zasób makr i szablonów do startu z najczęściej używanymi przez kursanta typami danych.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu,
jak również w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy pozostałe nasze kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook