fbpx
Menu Zamknij

Praca w Excelu

Omawialiśmy już czym jest Excel w pracy, do czego sie przydaje i jakie ma możliwości do wykorzystania przez użytkownika w pracy. Dziś za to zjamiemy się tematem od drugiej strony. Czyli rzecz o tym jak wygląda i na czym polega praca w Excelu. Powszechna opinia głosi, że Excel w pracy jest doskonałym narzędziem. I jest to opinia prawdziwa. Aby się o tym skutecznie przekonać trzeba umieć w Excelu pracować. Opowiemy Wam również o tym jakie elementy warto poznać, a jakie sa konieczne, aby praca w Excelu w ogóle ruszyłą z miejsca.

Jak wygląda prac a wExcelu?

Arkusze kalkulacyjne w wydaniu Microsoftu bardzo dobrze sprawdzają się jako bazy danych, jak również narzędzie do przeróżnych obliczeń. Od sekretariatu przedszkola po analityków finansowych. Gdy dla użytkownika rozpoczyna się praca wExcelu oznacza to korzystanie z jego narzędzi i funkcji. Także można w nim tworzyć dokumenty tekstowe, choć w dość specyficzny sposób. Aby sprawnie korzystać z programu należy przede wszystkim dobrze określić zakres swoich obowiązków i doprecyzować do czego Excela będziemy używać. Z taką wiedzą mamy ustalony priorytet opanowania konkretnych narzędzi i odpowiednich funkcji. To przede wszystkim praca samodzielna, efektywna i bez nerwów oraz z możliwie minimalną liczbą błędów.

nauczyć się pewnej swoistej logik. CHodzi o zauważanie i wymyślanie jakie funkcje, które wyniki mogą nam co dać w połączeniu z innymi.Aby praca w Excelu może być nawet przyjemnością, ponieważ prawidłowo wykonywana zaoszczędzi czas i zmniejszy nkład pracy na czynności zwykle wykonywane "na piechotę". Praca w Excelu polega przede wszystkim na pracy wydajnej i samodzielnej. Aby tak było najpierw należy prawidłowo przygotować obszar danych, z któego będzie korzystał program. Poprawnosć danych jest w pełni zalezna od użytkownika i to na nim spoczywa odpowiedzialność za ich wprowadzenie lub za wydanie odpowiedniego polecenia do importu danych z innego źródła. Następnym krokiem jest określenie jakie wyniki i w której komórce chcemy uzyskać oraz dobór odpowiednich funkcji i ich poprawne wpisanie. Należy jeszcze oczywiście

Praca w Excelu

Bardzo przydaje się myślenie po Excelowemu. Tego też uczymy na na naszych kursach Excel dla użytkowników indywidualnych, ale również na szkoleniach Excel dla firm.

Co oznacza praca w Excelu?

  • znajomość interfejsu i nawigacji
  • znajomość metodyki pracy w Excelu
  • umiejętność korzystania z potrzebnych narzędzi
  • sprawne poruszanie się i dobó opcji narzędzi
  • unikanie najczęstszych błędów
  • umiejętność tworzenia i wykorzystywania najlepszych rozwiązań
  • efektrywność czasowai wydajność w rezultatach pracy

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu,
jak również w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy pozostałe nasze kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook