fbpx
Menu Zamknij

Pole nazwy w Excelu

Zaawansowani użytkownicy Excela doskonale wiedzą czym jest adresacja komórek i jak się poruszać po żądanych obszarach. Wiedzą jak je blokować, co omawialiśmy w poprzedniej serii, w wideo "blokowanie adresów komórek w Excelu". Jest jednak jeszcze jedna niewielka funkcja, która jednocześnie bardzo dużo ułatwia. Mowa tutaj o funkcji pole nazwy. Czym jest i jak je wypełnić według własnych potrzeb użytkownika? Zapraszamy do lektury i do obejrzenia filmu instruktażowego z kilkoma użytecznymi przykładami.

Do czego służy i czym jest pole nazwy w Excelu?

Pole nazwy jest funkcją do określania indywidualnej nazwy dla danej komórki lub obszaru danych. Adres to nie wszystko, co może być określeniem dla komórki. Excel pozwala na nadanie indywidualnej nazwy dla miejsca, w którym znajdują się dane. Ta funkcja najczęściej wykorzystywana jest, gdy wiele razy odnosimy się w pracy do tych samych obszarów. Pozwala na oszczędzenie czasu, który normalnie zużylibyśmy na przechodzenie między arkuszami w poszukiwaniu żądanych danych.

Playlistę wskazówek z całej trzeciej już MINI serii możecie znaleźć na naszym nowym kanale Youtube:
S Partners - Excel wskazówki III - #1-8

Pola nazwy

Jak nadać indywidualną nazwę przy użyciu funkcji pole nazwy:

  • odszukaj komórkę lub obszar danych, któremu chcesz nadać konkretną nazwę.
  • ustaw kursor w lewym rogu tuż nad obszarem roboczym arkusza. Okienko w którym należy wpisać nazwę, to to samo okno w którym widzisz klasyczną adresację, czyli np. A1, B8, W91.
  • Zaznacz adres, a następnie wpisz żądaną nazwę. Możesz zatwierdzić używając klawisza ENTER.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu,
jak również w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy pozostałe nasze kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook