fbpx
Menu Zamknij

Inspekcja formuł w Excelu

Bywa, że użytkownik staje wobec konieczności pracy z cudzym plikiem. Gdy autorem jest ktoś inny możemy trafić na dość powszechny problem, czyli brak informacji jak zbudowany jest dokument. Wtedy przydaje się spojrzenie całościowe na arkusze i zawarte w nich dane. Jeśli mamy kontakt z autorem arkusza możemy poprosić o wyjaśnienie co i jak funkcjonuje w obszarze danych, jakie informacje i skąd zostały zaczerpnięte oraz jak wprowadzone Sytuacja komplikuje się, gdy tej możliwości nie ma. Wtedy musimy radzić sobie sami. Z pomocą przychodzi nam opcja Inspekcja formuł w Excelu. Zapraszamy do zapoznania się ze sposobem działania tego przydatnego narzędzia. Opiszemy je zwięźle poniżej.

Jak działa inspekcja formuł w Excelu?

W Excelu poza wprowadzanymi danymi jako wartości używa się również formuł pracujących z tymi danymi. Narzędzie jest bardzo proste, a zarazem użyteczne. Pozwala przede wszystkim sprawdzić kompleksowo budowę arkuszy. Jeśli dane wprowadzane są ręcznie przez użytkownika zostają wtedy z reguły w niezmienionej formie. Pytanie pojawia się jednak, gdy nie wiemy co się dokładnie dzieje w poszczególnych komórkach, kolumnach i wierszach. Oczywiście można sprawdzać ręcznie zawartości komórek, np. poprzez wskazanie komórki i analizę zawartości wyświetlonej w pasku formuły.

Inspekcja formuł w Excelu

Jeśli natomiast arkusz jest na tyle rozbudowany, że nie ma sensu sprawdzanie komórek ręcznie - mamy do dyspozycji precyzyjne narzędzie w postaci polecenia "WYŚWIETL FORMUŁY". Znajduje się ono w menu inspekcja formuł w Excelu. I tutaj chlubny wyjątek - narzędzie przy swojej użyteczności jest jednocześnie proste w zastosowaniu.

Wszystkie playlisty instrukcji możecie znaleźć na naszym nowym kanale Youtube:

S Partners Excel wskazówki #1-9

S Partners Excel wskazówki II #1-10

Jak użyć wyświetlania formuł z menu inspekcja formuł w Excelu?

  • Otwórz żadany skoroszyt.
  • Następnie wyświetl żądany arkusz.
  • Kolejno rozwiń menu FORMUŁY.
  • Następnie odnajdż sektor INSPEKCJA FORMUŁ.
  • Wybierz narzędzie "Pokaż formuły".

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu,
jak również w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy pozostałe nasze kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook