fbpx
Menu Zamknij

 Indywidualne nazwy dla komórek w Excelu

Arkusz kalkulacyjny Excela zbudowany jest z komórek, a każda komórka ma adres. Na ten adres składa się etykieta wiersza i etykieta kolumny. Ich skrzyżowanie tworzy adres konkretnej niepowtarzalnej komórki, np. standardowy A1 lub I35, czy też AX8914. Po takiej adresacji zwykle porusza się użytkownik. Jednak jest możliwość zmiany nazwy komórki, ale nie jej adresu - to trzeba odróżniać. Nadawane indywidualne nazwy dla komórek w Excelu porządkują dane i wspierają metodykę pracy.

Korzyści, jakie daj
indywidualne nazwy dla komórek

Jeżeli użytkownik preferuje w pracy posługiwanie się nazwami komórek lub jeśli ma na tyle dużo danych, że operowanie adresami jest mniej efektywne, wtedy dobrze sprawdzają się nazwy indywidualne. Takie nazwy tworzy użytkownik samodzielnie. Oczywiście są pewne obostrzenia, np. jakich znaków nie wolno używać, w tym spacji. Niemniej jednak pracuje się wtedy sprawniej i wygodniej. I tak też zmienicie nazwę komórki z naszą instrukcją poniżej oraz filmem instruktażowym. Indywidualne nazwy dla komórek w Excelu w szczególności ułatwiają poruszanie się po arkuszach i tworzenie formuł korzystających wielokrotnie z konkretnej komórki.

Indywidualne nazwy dla komórek

Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności blokowania adresu komórki, z której tak często chcemy korzystać. Unikamy zatem konieczności prawidłowej blokady. O samym blokadach i zastosowaniu "$" mówiliśmy w poprzedniej serii w odcinku Blokowanie adresów komórek.

Wszystkie playlisty instrukcji możecie znaleźć na naszym nowym kanale Youtube:

S Partners Excel wskazówki #1-9

S Partners Excel wskazówki II #1-10

Jak nadać indywidualne nazwy dla komórek w Excelu?

  • Otwórz żadany skoroszyt.
  • Następnie wyświetl wybrany arkusz.
  • Wybierz komókę dla wartości, z której będziesz najczęściej korzystać i której chcesz dać indywidualną nazwę.
  • Wprowadź dane do żądanej komórki.
  • Przejdź do okna z adresem standoardowym - lewy górny róg arkusza.
  • Wejdź kursorem w nazwę i wpisz własną nazwę dla danej komórki, a następnie zatwierdź ENTEREM

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu,
jak również w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy pozostałe nasze kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook