fbpx
Menu Zamknij

Fragmentator – rodzaj szybkiego filtra

Fragmentator – rodzaj szybkiego filtra, który wszedł do puli narzędzi Excela nie tak znowu bardzo niedawno. Służy do pracy z tabelami, ponieważ jest jednym z przydatniejszych filtrów zwłaszcza, gdy często filtrujemy i duże zasoby danych. Prosty w obsłudze, intuicyjny i daje szybkie, czytelne wyniki. Jest to nowość jak na całościowy wiek Excela i pojawia się od wersji z rocznika 2013. Szerzej o tym narzędziu w dalszej części.

Jak działa fragmentator?

Fragmentator pozwala na wybranie poszczególnych kryteriów z tabeli danych. Kryteria wybierania są zorganizowane w kilka okien, zależnie od rodzaju kryteriów jakimi chcemy się posługiwać. Dodatkowo można te okna modyfikować, np. w dwie, lub 3 kolumny kryteriów. Można je również dowolnie przesuwać po ekranie, w zależności od tego jak potrzebujemy zobaczyć dane w wyniku. Obsługa jest banalna, ponieważ kryteria interesujących nas danych, np. miesiąc, czy też dział firmy dodaje się lub usuwa klikając z użyciem klawisza [Ctrl].

Fragmentator - rodzaj szybkiego filtra

Ponadto do dyspozycji również jest opcja narzędzia dobrze znana z filtrów klasycznych, czyli "wyczyść", która usuwa wszystkie kryteria z okien wyboru.

Playlistę instrukcji na wideo możecie znaleźć na naszym nowym kanale Youtube:

S Partners Excel wskazówki

Jak użyć fragmentatora w 5 prostych krokach?

  1. Wskaż dane
  2. Wybierz opcję "Fragmentator" z paska narzędzi
  3. Wprowadź żądane kryteria z użyciem klawisza [Ctrl], następnie możesz usunąć niepotrzebne kryteria również z pomocą tego klawisza
  4. Ustaw okna tak aby widzieć wszystkie interesujące Cię dane
  5. Zweryfikuj wyświetlane wyniki pod kątem prawidłowowści z wybranymi kryteriami 

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu,
jak również w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy pozostałe nasze kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook